ZMRZLINA
             a nejaké recepty na tie najchutnejšie...

 

 

 
  

    Vyberte si z ponuky receptov

 
Oblastné, národné, vínne a špeciálne zmrzliny

RUSKÁ ZMRZLINA
Suroviny:
3 vajcia, 3 PL práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 2 šľahačkové smotany, oblátky veľkosti formy
Postup: Žĺtky vymiešame s 2 PL práškového cukru, bielka vyšľaháme s 1PL cukru a s vanilkovým cukrom na tuhý sneh. Osobitne vyšľaháme šľahačkové smotany. Zľahka zmiešame vymiešané žĺtky so snehom a šľahačkou. Na dno formy položíme oblátku, vylejeme na ňu pripravenú zmes, prikryjeme druhou oblátkou a dáme do mrazničky.

TALIANSKA ZMRZLINA
Suroviny: 3 žĺtky, 1 vajce, 250 ml mlieka, 250 ml šľahačkovej smotany, 1 čajová lyžička maizeny, 250 ml ovocnej drene, 125 g cukru, balíček vanilkového cukru, 1 balíček stužovača šľahačky.
Postup: Na panvici vyšľaháme žĺtky, vajce, cukor, mlieko, ovocnú dreň a maizenu. Na miernom ohni za stáleho miešania privedieme do varu, hneď odstavíme a za stáleho miešania necháme vychladnúť. Šľahačkovú smotanu vyšľaháme dotuha so stužovačom a vanilkovým cukrom a opatrne zamiešame do studeného ovocného krému. Naplníme do vhodných formičiek a dáme zmraziť do mrazničky. Počas prvej hodiny ešte dvakrát premiešame.

VÍNOM POLIEVANÁ
Suroviny: 1/2 l orieškovej zmrzliny, 3 žĺtky + 1 celé vajce, 40 g cukru, 1/8 l suchého bieleho vína, 8 trubičiek
Postup: Zmrzlinu preložíme z mrazničky do chladničky. Dáme chladiť taniere. Prevaríme vodu. Vajcia vyšľaháme v kovovej miske, pridáme víno a cukor a vo vodnom kúpeli neprestajne miešame, až kým pena, ktorá vznikne, nie je celkom jemná a mierne zahustená. Okamžite vložíme do chladného vodného kúpeľa, občas premiešame. Zmrzlinu nakrájame na plátky a upravíme na tanieroch, ozdobíme trubičkami. Prelejeme vínovou polevou. Ihneď podávame.

VÍNOVÁ PENA S ČOKOLÁDOVOU ZMRZLINOU
Suroviny: 4 porcie čokoládovej zmrzliny pripravenej doma, 4 žĺtky, 200 ml Marsaly (alebo iné silné biele víno), 4 lyžice práškového cukru, niekoľko zmrzlinových oblátok.
Postup:Žĺtky vymiešame v hrnci s Marsalou. Pridáme práškový cukor. Postavíme nad paru alebo do vodného kúpeľa a šľaháme, až kým nevznikne hustá pena. Čokoládovú zmrzlinu rozdelíme do 4 pohárov, pridáme vínovú penu, obložíme oblátkami a ihneď podávame.

-  hlavná strana
-  vanilkové základné
-  ovocné zmrzliny
-  čokoládové a kakaové
-  tepelne upravovane
-  oblastné alebo s vínom

  
      Na tejto stránke máte na výber dve ponuky, v ktorých si môžete vyberať požadovanú kategóriu. Buď si vyberiete v hornej lištovej ponuke, alebo v menu vyššie. Vždy sa vša dostanete na rovnaké stránky a kategórie. Tak si teda pochutnajte.  
    Pozor, nie všetky zmrzliny musia byť vaječné. Presvedčím vás o tom, že to tak byť nemusí.
    S výrobou stránok začínam, v prípade chýb a nedostatkov mi napíšte prosím.
    

     

 

 
 
 

Zmrzlinár © 2007-2008 mail kontakt: piotr(Q)n-games.eu