ZMRZLINA
             a nejaké recepty na tie najchutnejšie...

 

 

 
  

    Vyberte si z ponuky receptov

 
Čokoládové a kakaové

ČOKOLÁDOVÁ ZMRZLINA
Suroviny: 150 g cukru, 200 g mlieka, 200 g smotany, 75 g čokolády na varenie, 1 vajce, štipka vanilky
Postup: Nasekajte čokoládu na kúsky a dajte ju do vodného kúpeľa spolu s časťou mlieka a vanilkou. Vyšľahajte vajce s cukrom, pridajte zbytok mlieka a roztopenú čokoládu (dôkladne vychladnutú), nakoniec vložte zmes do chladiacej nádoby.

ČOKOLÁDOVÝ VANILKÁČ
Suroviny: Čokoládová zmrzlina: 250 ml smotany na šľahanie, 2 vajcia, 2 žĺtky, 2 lyžice rumu, 100 g horkej čokolády (alebo kakaa), 1 balíček vanilkového cukru. Vanilková zmrzlina: 250 ml smotany na šľahanie, 2 vajcia, 2 žĺtky, 2 lyžice rumu, 250 g bielej čokolády, 1 balíček vanilkového cukru.
Postup: Smotanu vyšľaháme a dáme do chladničky. Horkú čokoládu za stáleho miešania na minime (alebo nad parou) roztopíme. Vajcia, žĺtky a vanilkový cukor vyšľaháme do peny nad parou. Odstavíme a miešame do vychladnutia. Primiešame roztopenú, čiastočne vychladnutú čokoládu a rum - ten môžeme vynechať. Potom pridáme šľahačku. Vanilkovú zmrzlinu pripravíme obdobne. Do dostatočne veľkej misky potom vlejeme najprv tmavý a potom svetlý krém a premiešame vidličkou, čím dosiahneme mramorový vzor. Prikryjeme priesvitnou fóliou a odložíme aspoň na 8 hodín do mrazničky. Guľatou naberačkou na ryžu formujeme zmrzlinové kopčeky, ktoré kladieme na dezertné taniere o ozdobíme ich šľahačkou alebo ovocím.

KAKAOVÁ ZMRZKA
Suroviny: 1/2 l smotany, 180 g práškového cukru, 10 žĺtkov, 2 lyžice rozpustného instantného kakaa, mlieko
Postup:
Kakao rozpustíme v troške mlieka (aj je instantné kakao sladké, dáme menej cukru). Smetanu, cukr a žloutky smícháme, metlou našleháme a ve vodní lázni zahříváme až k bodu varu (nevaříme !). Stáhneme z ohně a přecedíme přes nekovové sítko nejlépe do kameninové nádoby, zde necháme hmotu za občasného promíchání vychladnout. Potom mrazíme- nejlépe ve zmrzlinovém strojku.

SMOTANOVO-KÁVOVÁ ZMRZLINA
Suroviny: 750 ml šľahačkovej smotany, 8 žĺtkov, 200 ml mlieka, 50 ml punču, 50 g mletej zrnkovej kávy, 200 g práškového cukru, šľahačka a ovocný kompót na ozdobenie.
Postup: Čerstvo upraženú a jemne mletú zrnkovú kávu dáme do 500 ml vriacej šľahačkovej smotany, prikryjeme a necháme vychladnúť. Po hodine smotanu precedíme cez riedke plátno a prilejeme zvyšok smotany. V kotlíku vyšľaháme žĺtky s mliekom, prilejeme kávovú smotanu a za stáleho miešania varíme vo vodnom kúpeli, až kým zmes nezhustne. Hneď odstavíme z ohňa a za občasného premiešania necháme vychladnúť. Vychladnutú zmes pretrieme cez sito alebo cedidlo a zmrazíme v zmrzlinovom strojčeku. Zmrzlinu podávame ozdobenú šľahačkou a zaváraným ovocím, ktoré pokvapkáme punčom.

Internetové sázení je skvělá věc. Ihned vidím tipy a doporučení. Nikam chodit nemusím a mohu si i pro zábavu zahrat automaty zdarma.

-  hlavná strana
-  vanilkové základné
-  ovocné zmrzliny
-  čokoládové a kakaové
-  tepelne upravovane
-  oblastné alebo s vínom

  
      Na tejto stránke máte na výber dve ponuky, v ktorých si môžete vyberať požadovanú kategóriu. Buď si vyberiete v hornej lištovej ponuke, alebo v menu vyššie. Vždy sa vša dostanete na rovnaké stránky a kategórie. Tak si teda pochutnajte.  
    Pozor, nie všetky zmrzliny musia byť vaječné. Presvedčím vás o tom, že to tak byť nemusí.
    S výrobou stránok začínam, v prípade chýb a nedostatkov mi napíšte prosím.
    

     

   

 
 
 

Zmrzlinár © 2007-2008 mail kontakt: piotr(Q)n-games.eu   

Partnerské stránky a iné stránky na N-games - Slovenčiny do hier  | GTA IV  | Katalóg stránok  | Playstation Vita  | eXtrémne športy  | El Salvador  | Cestovanie Magazín  | Inzercia psov  |
NFS: Pro Street  | NFS UnderCover  | WOW  | The Godfather  |  hoax.sk - podvodníci  | Axolotl - Chovateľstvo  | Ako prekladať hry  | pridaj link