ZMRZLINA
             a nejaké recepty na tie najchutnejšie...

 

 

 
  

    Vyberte si z ponuky receptov

 
Ovocné zmrzliny

CITRÓNOVÁ
Suroviny:
6 veľkých citrónov, 1 bal. práškovej želatíny, 200g práškového cukru
Postup: citróny umyjeme a postrúhame z nich kôru. z citrónov vytlačíme stavu. 175 ml. v hrnci rozpustime želatínu, cukor v 500 ml vody. (riadime sa podľa návodu na obale: želatínu privedieme do bodu varu. odstavíme a občas premiešame.) pridáme citrónovú kôru aj stavu. hmotu vylejeme do nádoby (čím nižšia tým rýchlejšie sa bude mraziť.) nádobu zatvoríme a mrazíme 2 hodiny. potom hmotu ručným šľahačom ešte premiešame a opäť mrazíme 2 hodiny.

BANÁNOVÁ
Suroviny:
150 g cukru, 150 g mlieka, citrón.šťava, 300 g dužiny, banánov (čistej váhy)
Postup:
Ošúpte a nakrájajte banány na malé kúsky, pridajte citr. šťavu a rozmiešajte s cukrom. Pridajte mlieko, dobre premiešajte a vložte zmes do chlad. nádoby.

JAHODOVÁ
Suroviny:
3 žĺtky, 3 PL 1/2 l jahodového pretlaku (čerstvé jahody rozmixujeme a precedíme cez jemné nekovové sitko), 3/4 l smotany, 180 g práškového cukru
Postup:
Polovinu smotany ušľaháme a druhou polovinu premiešame s jahodovým pretlakom a cukrom. Nakoniec zamiešame ušľahanú smotanu a dáme zmraziť.

JAHODOVÁ s OVOCÍM
Suroviny:
4 porcie jahodovej zmrzliny pripravenej doma, 4 porcie osladenej šľahačky, 40 ml likéru Maraschino, 2 marhule, 1 broskyňa, 1 hruška, 2 kiwi, 80 g nasekaných vlašských orechov, 1 balíček vanilkového cukru, čokoládová ryža na posypanie, zmrzlinové oblátky alebo piškóty.
Postup:
Marhule a broskyňu umyjeme a odkôstkujeme. Hrušku olúpeme a zbavíme jadrovníka. Kiwi olúpeme. Všetko ovocie nakrájame na malé kocky, dáme do misy a opatrne premiešame. Primiešame nasekané vlašské orechy, vanilkový cukor a likér. Zmrzlinu rozdelíme do 4 pohárov a polejeme ovocným koktailom. Ozdobíme čiapočkou zo šľahačky, posypeme čokoládovou ryžou, pridáme oblátky alebo piškóty a ihneď podávame.

OVOCNÝ ZMRZLIŇÁK
Suroviny:
250 g vanilkovej zmrzliny, 250 g čokoládovej zmrzliny, 250 g šľahačky, 100 g curacaa, 200 g čokoládovej polevy, 1 kiwi, 250 g miešaného ovocia, 10 čokoládových kúskov na zdobenie, 5 piškót. Čokoládová poleva: 50 g cukru, 100 ml vody a 3 g kakaa prevaríme. Po vychladnutí zalievame zmrzlinové poháre.
Postup:
Na dno pohára položíme ovocný miešaný šalát a prelejeme ho curacaom. Striedavo nanesieme vanilkovú a čokoládovú zmrzlinu a prelejeme čokoládovou polevou. Povrch ozdobíme vyšľahanou šľahačkou a piškótou.

LESOPLOD
Suroviny:
4 porcie vanilkovej zmrzliny pripravenej doma, 4 bielky, 100 g čučoriedok, 100 g černíc, 100 g malín, 40 ml čerešňovice, 125 g práškového cukru, 1 balíček podlhovastých piškót. Na obloženie: ovocie podľa vlastného výberu.
Postup:
Polovicu piškót uložíme na dno ohňovzdornej formy. Na piškóty rovnomerne rozdelíme zmrzlinu a umyté, odkvapkané ovocie. Pokvapkáme čerešňovicou a zakryjeme zvyšnými piškótami. Z bielkov ušľaháme tuhý sneh a opatrne doň zašľaháme práškový cukor. Sneh rovnomerne rozotrieme na piškóty a zapečieme v rúre alebo na grile dozlata. Obložíme ovocím a ihneď podávame.

ANANASÁK
Suroviny:
8 koliesok čerstvého alebo kompotového ananásu, 8 kopčekov vanilkovej zmrzliny, 4 lyžice karamelu, 4 lyžice ušľahanej parížskej šľahačky, 4 kúsky mäty na ozdobenie
Postup:
Dve kolieska ananásu prepolíme a dáme bokom. Ostatné rozkrájame na kúsky a vložíme do pohárov. Na ananás rozložíme kopčeky zmrzliny, prelejeme karamelom a ozdobíme zvyškom ananásu. Cukrársky sáčok s hviezdicovou trubičkou naplníme šľahačkou, ktorú do každého poháru ozdobne nastriekame. Je možné použiť aj hotovú šľahačku v spreji. Nakoniec poháre ozdobíme lístkami mäty a ihneď podávame.

Nakoniec trochu mimo tému, ale skôr pre zameraných na zábavu. Výborné europa casino vás zaujme. Dozvíte se, jak hrát online blackjack nebo ruletu. Neváhejte a vyzkoušejte tyto hry hned. Odpusťte tak trochu mimo tématický odkaz.

-  hlavná strana
-  vanilkové základné
-  ovocné zmrzliny
-  čokoládové a kakaové
-  tepelne upravovane
-  oblastné alebo s vínom

  
      Na tejto stránke máte na výber dve ponuky, v ktorých si môžete vyberať požadovanú kategóriu. Buď si vyberiete v hornej lištovej ponuke, alebo v menu vyššie. Vždy sa vša dostanete na rovnaké stránky a kategórie. Tak si teda pochutnajte.  
    Pozor, nie všetky zmrzliny musia byť vaječné. Presvedčím vás o tom, že to tak byť nemusí.
    S výrobou stránok začínam, v prípade chýb a nedostatkov mi napíšte prosím.
    

     

 

 
 
 

Zmrzlinár © 2007-2008 mail kontakt: piotr(Q)n-games.eu